چمدان :  از شب گذشته ده‌ها سایت فروش اینترنتی بلیت هواپیما، قطار و رزرو هتل فیلتر شده‌اند. برخی تعداد این سایت‌ها را بیش 50 عدد اعلام کرده‌اند.

سایت‌هایی مانند اسنپ تریپ، مستر بلیت، رسپینا 24 و تی چارتر جزو سایت‌های شناخته شده حوزه فروش بلیت هواپیما و رزرو هتل بودند که دسترس به آنها قطع شده است. در این میان تعداد زیادی از استارت آپ‌های حوزه گردشگری نیز فیلتر شده‌اند.

هنوز به طور رسمی اعلام نشده که علت این فیلترینگ چه بوده است اما برخی علت آن را نداشتن مجوزهای لازم برای فروش بلیت هواپیما عنوان کرده‌اند. از مدتی پیش برخی مسئولان علت گران شدن بلیت هواپیما را گران فروشی برخی سایت‌ها عنوان کرده بودند و حتی مدتی دسترسی این سایت‌ها به فروش بلیت‌های ایران ایر نیز قطع شد.

واکنش رییس سازمان میراث فرهنگی

در حالی که شایعه شکایت یا دخالت سازمان هواپیمایی و گردشگری در فیلتر شدن سایت‌های فروش اینترنتی بلیت هواپیما به گوش می‌رسد، رییس سازمان میراث فرهنگی به فیلتر شدن این سایت‌ها واکنش نشان داد. علی اصغر مونسان در توییتی از پیگیری وضعیت این سایت‌ها خبر داد.بدون اخطار فیلتر شدیم

سایت اسنپ تریپ یکی از مجموعه سایت‌های فلیتر شده ساعتی پیش در بیانیه ای اعلام کرد که شامگاه پنج شنبه 22 شهریور ماه بدون هیچگونه اخطار و اطلاع راسنی از سوی مراجع ذی ربط فیلتر شدند. در این بیانیه آمده است که در این روزهای پرتقاضا برای سفر این اتفاق نتیجه ای جز از دست دادن مشتری، کاهش فروش و آسیب دیدن برند به همراه نداد.
کد خبر 181292

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =