چمدان :   نهاد هماهنگ‌کننده صنعت هوانوردی آمریکا در بیانیه‌ای هشدار سالانه به شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی درباره عبور از آسمان ایران را تمدید کرد و به آن‌ها توصیه کرد در عبور از ایران احتیاط به خرج دهند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، در بیانیه «اداره خدمات هوایی» که زیرمجموعه «اداره فدرال هوانوردی» آمریکاست، با اشاره به افزایش تنش در روابط میان ایالات متحده و ایران عنوان شده است که خطوط هوایی باید این مسئله و همچنین احتمال تردد هواپیماهای نظامی در آسمان ایران به واسطه درگیری‌های سوریه را در نظر بگیرند.

[related-post id="69536"]

در بخشی از نامه‌ای که این اداره به مشتریانش زده آمده است: «با وجود آنکه بازگشایی خطوط هوایی عراق در نوامبر سال گذشته گزینه‌های تردد بیشتری را فراهم کرده... [اما] هیچ مسیر ایده‌آلی در آن منطقه وجود ندارد و شرکت‌های هواپیمایی باید خود ارجحیت میان عراق و ایران را بررسی کنند.»

این هشدار پیش از این هم صادر شده بود و روز یکشنبه بیانیه سال گذشته منقضی شد. اشاره به تنش میان واشنگتن و تهران موردی است که به بیانیه امسال اداره هوانوردی آمریکا اضافه شده است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اردیبهشت ماه امسال به صورت یکجانبه و با نادیده گرفتن درخواست دیگر اعضای گروه ۱+۵، از توافق هسته‌ای با ایران خارج و تحریم‌ها علیه ایران را احیا کرد.
کد خبر 180860

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =