تماس مونسان با مدیران خراسان و مازندران درباره حواشی سفر مردان مجرد عراقی | ورود گردشگر اعراب به کشور گسترش یافته است

چمدان :  رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نشستی با فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح اشتغال روستایی ابتدا به حوزه صنعت و کشاورزی اختصاص داشت، گفت:  پس از مذاکرات 1200 میلیارد تومان به حوزه گردشگری و 1200 میلیارد تومان به حوزه صنایع دستی اختصاص یافت که باید به همین میزان مبلغ از سوی بانک‌ها به این حوزه‌ها اختصاص یابد اما مشکلی که در این بخش وجود داشته این است که بانک‌ها از هنرمندان صنایع دستی و گردشگری تضامینی درخواست می‌کنند که همین پرداخت تسهیلات را سخت کرده است.

او با تاکید بر اینکه نشستی با برج سازان برگزار شده تا آنها را برای استفاده از تزئینات صنایع دستی ایرانی در دکوراسیون داخلی برج‌ها تشویق کنند، افزود: همچنین تلاش می‌شود برای مبله شدن برج‌ها نیز از صنایع دستی استفاده شود که اگر این مسیر باز شود، استفاده از صنایع دستی در کشور رونق می‌یابد.

مونسان با بیان اینکه سامانه‌ای طراحی شده که بر فعالیت تورها نظارت لحظه‌ای داشته باشد، ادامه داد: اگر یک گردشگر ایرانی به خارج از کشور سفر کند و متناسب با آنچه که ابتدا اظهار شده خدمات ارائه نشود، می‌تواند به صورت لحظه‌ای گزارش دهد تا گردشگر اثرات آن را در همان سفر مشاهده کند.

او اظهار داشت: شهر گردشگر از سال گذشته به منظور استفاده از ظرفیت شهرداری‌ها ایجاد شده است. به منظور مشارکت حداکثری شهرداری‌ها این فعالیت صورت می‌گیرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه 5 ماهه نخست سال جاری 45 درصد رشد گردشگر خارجی داشته‌ایم، افزود: حدود 1400 میلیارد تومان صنایع دستی در داخل کشور به فروش رسیده و 281 میلیون دلار نیز صادرات در این بخش صورت گرفته است.

او با اشاره به برخی حواشی ایجاد شده درباره سفر اعراب به شهر زیارتی مشهد، ادامه داد: دادستانی به این موضوع ورود کرده و مطالب عنوان شده توسط آن فرد صحت نداشته است، البته هر زمانی که ورود گردشگر اعراب به کشور گسترش یافته است، چنین موضوعاتی و حواشی توسط برخی افراد ایجاد شده است.

مونسان تاکید کرد: با مدیران کل خراسان و مازندران تماس‌هایی داشته‌ام و تاکید شده که در حوزه گردشگری چنین مباحثی وجود نداشته و اگر در حوزه‌های لایه پشت شهرها چنین مباحثی مطرح است باید توسط ارگان‌های دیگری همانند نیروی انتظامی به این موضوع ورود شود.

[related-post id="148709"]

او با بیان اینکه در حوزه زیرساخت‌های گردشگری وضعیت نسبت به گذشته تغییر کرده است، تصریح کرد: 1900 پروژه در حوزه گردشگری تعریف شده که 43 هزار میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری در این پروژه هاست.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: حوزه گردشگری فرابخشی است و اگر سایر بخش‌ها همانند ناوگان حمل و نقل هوایی، همراهی‌های لازم را در این بخش نداشته باشند، این حوزه زمین‌گیر می‌شود، بنابراین ابزارهای گردشگری در دست سازمان میراث فرهنگی نیست.

او با بیان اینکه یکی از طرح‌های دیگر سازمان میراث فرهنگی، بوم گردی بوده که به منابع کمتری نیاز دارد، ادامه داد: «600 واحد بوم گردی در دست اجراست.»
کد خبر 166872

برچسب‌ها