درخواست سنگاپور برای همکاری‌های موزه‌ای با ایران

چمدان : اونگ کنگ یونگ سفیر غیر مقیم سنگاپور در تهران در ملاقات با محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور و جبرییل نوکنده رئیس کل موزه ملی ایران، جواد انصاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور، نمایندگان وزارت امور خارجه دو کشور و نماینده دفتر امور بین الملل سازمان، در محل موزه ملی ایران دیدار و گفت و گو کرد.

طرف ایرانی ضمن خوشامدگویی و اشاره به روابط مطلوب ایران و سنگاپور و قرابت‌های فرهنگی مشترک بین دو ملت، توضیحاتی درخصوص آثار موجود در موزه ملی ایران و دیگر گنجینه‌های تاریخی ایران ارائه و آمادگی خود را برای همکاری با طرف سنگاپوری و برگزاری دو نمایشگاه آثار موزه‌ای ایران در موزه تمدن‌های آسیایی سنگاپور و آثار موزه‌های سنگاپور در ایران ارائه کرد.

راه اندازی بخش ایران شناسی در موزه تمدن‌های آسیایی سنگاپور، اجرای طرح کنسرسیوم گردشگری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه آسه آن، استقبال از حضور سرمایه گذاران سنگاپوری جهت ورود به حوزه گردشگری و سرمایه گذاری در ساخت هتل و تجهیزات زیربنایی، تشکیل کمیته مشترک گردشگری و اعلام آمادگی برای برگزاری متقابل هفته‌های فرهنگی-گردشگری و جشنواره‌های غذای دو کشور، سایر موارد همکاری بود که از سوی معاون میراث فرهنگی کشور، اعلام شد.

یونگ که پیشتر نیز مسئولیت دبیرکلی اتحادیه «آ. سه.آن» را به عهده داشته است، ضمن استقبال و تایید لزوم ایجاد و گسترش ارتباطات دوجانبه به ویژه تعاملات فرهنگی، اظهار داشت موارد را به مقامات مربوطه سنگاپوری انعکاس خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه سال 2019، همزمان با دویستمین سالگرد شکل گیری سنگاپور نوین خواهد بود، برگزاری برنامه‌هایی با محوریت اشتراکات و تعاملات میان دو کشور از جمله هفته های فرهنگی را پیشنهاد داد.

براساس گزارش موزه ملی، تاکنون دو یادداشت تفاهم جهانگردی (1384) و تفاهم نامه همکاری موزه ای بین موزه ملی ایران و موزه تمدن های آسیایی سنگاپور( 1392) و بین سازمان میراث فرهنگی و طرف سنگاپوری منعقد شده است.
کد خبر 166479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =