اولین واکنش رئیس سازمان میراث فرهنگی به اخبار ارائه خدمات جنسی به مردان عراقی در مشهد | نتایج بررسی فایل صوتی اظهارات رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضویچمدان : علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در حاشیه بازدید از نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی مشهد در جمع خبرنگاران گفت: آمار چهار ماه اول سال 97 نشان از رشد 38 درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور دارد، هرچند ترکیب ورود گردشگران به کشور تغییر کرده است اما امیدواریم که این روند به حالت تعادل برسد. احساس منفی در اروپاییان ایجاد شده است اما مطمئن هستیم پس از مدتی که ببینند ایران مشکلی از نظر امنیت ندارد، کشورمان را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می‌کنند.

او ادامه داد: امروز موضوع ارز،  شرایطی را در کشور ما به وجود آورده است که بسته‌های ارزان سفر در اختیار گردشگران خارجی قرار گرفته است، امروز هم طبق گفته شهردار مشهد، گردشگران این شهر در چند ماه اخیر به 2 برابر افزایش یافته است، خوشبختانه رونق در حوزه گردشگری وجود دارد و هر روز شاهد یک رویداد در حوزه گردشگری هستیم.

مونسان افزود: برگزاری نمایشگاه‌ها و رویدادهایی که بخش دولتی هیچ نقشی در آنها ندارد، نشان دهنده رونق در این حوزه است، چند روز قبل شاهد برگزاری نمایشگاه شهر گردشگر در تهران بودیم، همچنین نمایشگاه بزرگ صنایع دستی در تهران برگزار شد و امروز هم نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی در مشهد برپا شده است، تحرک و رشد خوبی در حوزه گردشگری کشور اتفاق افتاده است، گردشگری داخلی در وضعیت رونق است، رئیس انجمن هتلداران مشهد امروز اعلام کرده که درصد اشغال هتل‌ها در این شهر بالای 90 درصد بوده است و در چند شهر دیگر نیز هتل‌ها همین وضعیت را دارند.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه داد: امیدواریم روند تحرک و پویایی گردشگری در کشور ادامه داشته باشد و اتفاقات اخیر تاثیری بر این حوزه نداشته باشد، اگرچه سازمان میراث‌فرهنگی هم پایش و نظارت موردنظر را انجام می‌دهد، یکی از این موضوعات قیمت بلیت هواپیماست که تلاش می‌کنیم تا به وضعیت عادی برگردد.

[related-post id="111205"]

معاون رئیس‌جمهوری همچنین در مورد شایعات مطرح شده در مورد گردشگران عراقی در مشهد افزود: هر وقت رشد گردشگری را در کشور شاهد هستیم، عده‌ای تلاش می‌کنند این وضعیت را بر هم بزنند، متاسفانه منشأ این صحبت‌ها از یک مصاحبه‌ای بود که شخصی که این مصاحبه را انجام داده بود منکر حرف‌های خود شد و با مراجعه به فایل‌های صوتی این شخص مشخص شد ماجرا آن‌گونه که نشان داده شد، نبوده است.

او اضافه کرد: سازمان میراث‌فرهنگی و استانداران در همه جای کشور به این موضوعات اهتمام ویژه دارند، امکان ندارد که ما اجازه بدهیم چنین فضایی در حوزه گردشگری کشور ایجاد شود، فضای گردشگری کشور مثبت است، پایش و نظارت لازم از سوی سازمان میراث فرهنگی و استانداران انجام می‌شود، امیدواریم باز هم عده‌ای به دنبال برهم زدن فضای مثبت و رونق گردشگری کشور نشوند.

[related-post id="120391"]

مونسان افزود: موضوعاتی مشابه هم این روزها در آستانه اربعین حسینی در کشور عراق مطرح شده است این نشان می‌دهد، حرکت‌های مذبوحانه‌ای برای برهم زدن رونق گردشگری کشور در جریان است.

[related-post id="137312"]

کد خبر 148709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =