سعید زُهَری و امیر شاهچراغیان دو طبیعت‌گرد جوان مدتی قبل سفری به استان زیبای سیستان‌وبلوچستان کردند و در بازدید از مناظر دریاچه صورتی لیپار، کوه‌های مریخی، بریس، درک، کاروانسرای چاه‌کوران در راور و زرآباد چابهار تصاویری چشمگیر را از این طبیعت بی‌نظیر در صفحات اینستاگرامشان منتشر کردند.

این دو طبیعت‌گرد با انتشار این تصاویر همراه با هشتگ بلوچستان امن است (#بلوچستان_امن_است) جلوه‌ای از سواحل دریای عمان را به‌عنوان یکی از قطب‌های مهم ایرانگردی و به‌خصوص طبیعت‌گردی معرفی کردند.

امیر شاهچراغیان در صفحه اینستاگرامش در توصیف سفرش می‌نویسد: «مردم بلوچستان از مهمان‌نوازترین مردمی هستند که در این سال‌ها دیده‌ام. از تهران که راه افتادیم با شک‌وتردید نسبت به این بخش از ایران سفر را شروع کردم و از رفتن به بلوچستان استرس داشتم. حتی تفاوت سیستان و بلوچستان را نمی‌دانستم. آنقدر اخبار منفی درمورد این منطقه وجود داشت و در این سال‌ها ذهن را ما پر کرده بودند از خبرهایی که از ناامنی این منطقه حکایت می‌کردند. اما بعد از شب اول هرچی به سمت مرز ایران پیش رفتیم دیدم نسبت به این منطقه و مردم فوق‌العاده‌اش عوض شد. مردم آنقدر مهمان‌نواز هستند و آنقدر طبیعت شگفت‌انگیزی دارند که فهمیدم این اخبار بد فقط مانع از شناخته‌شدن این طبیعت و مردمش می‌شود. به این منطقه سفر کنید و از طبیعتش لذت ببرید و با مردم مهمان‌نوازش آشنا بشوید.»
 

دریاچه صورتی لیپار │ عکس: سعید زهری[/caption]

 

ساحل دریای عمان نزدیک روستای بریس، کوه‌های مریخی در پس‌زمینه نمایان هستند│ عکس: سعید زهری[/caption]

 

[caption id="attachment_14747" align="aligncenter" width="1080"]

تصویر پانورامیک از ساحل دریای عمان نزدیک بریس│ عکس: امیر شاهچراغیان[/caption]

 

کوه‌های مریخی │ عکس: سعید زهری[/caption]
 

ساحل دریای عمان نزدیک روستای بریس│ عکس: سعید زهری[/caption]

 
 

باغ موز، زرآباد چابهار │ عکس: امیر شاهچراغیان[/caption]

 

ویدئویی که در ادامه می‌بینید تصاویری از کوه‌های مریخی، بریس، درک، کاروانسرای چاه‌کوران در راور و زرآباد چابهار است. این فیلم‌ها را سعید زهری گرفته و تدوین و ویرایش آن‌ها را امیر شاهچراغیان انجام داده است.

کد خبر 14742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =