۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۲
ورود اتباع عراقی به کویت ممنوع شد

چمدان :  رسانه‌های عراق به نقل از روزنامه الرای کویت نوشتند که دولت کویت در یک اقدام پیشگیرانه ورود اتباع عراقی را به اراضی‌اش به بهانه وجود احتمالی مواردی از بیماری وبا تا اطلاع ثانونی ممنوع اعلام کرده است.

دولت کویت همچنین با همکاری وزارتخانه‌های بهداشت و بازرگانی و اداره کل گمرکات و کمیته غذا و تغذیه این کشور از ورود مواد غذایی از عراق به کویت جلوگیری به عمل آورده است.

در این بخشنامه دولت کویت به طور ویژه بر ممنوعیت واردات میوه و سبزیجات و خرما و آب شرب تحت هر شرایطی تاکید شده است.

کمیسیون عالی حقوق بشر عراق در 4 شهریور گذشته به دلیل افزایش شوری آب و بالا رفتن آلودگی آب‌های مصرفی در بصره نسبت به احتمال انتشار بیماری وبا در این استان جنوبی عراق هشدار داده بود این در حالیست که وزارت بهداشت عراق درباره انتشار بیماری وبا در بصره و مناطق جنوبی عراق هیچ گزارشی مستندی تاکنون منتشر نکرده است.

تنها اداره کل بهداشت بصره در ششم شهریورماه گذشته در گزارشی گفته بود که تعداد موارد ابتلاء به اسهال و تهوع در نتیجه مصرف آب آلوده در بصره به 17 هزار نفر رسیده که 16 درصد موارد (حدود دو هزار و 600 نفر) مشکوک به علائم بیماری وبا است.

اداره کل بهداشت بصره اعلام کرده است که با توجه به کاهش تدریجی دما و ادامه آلودگی های آبی این شرایط بهترین فضا برای انتشار بیماری وبا در استان بصره است.

عراق از جمله کشورهایی است که سابقه‌ای طولانی در بیماری‌های واگیردار به ویژه وبا دارد و به نظر می‌رسد دولت کویت برای پیشگیری از نفوذ احتمالی این بیماری چنین تدابیری اتخاذ کرده است.
کد خبر 145477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =