اکوماراتن جنگل ابر سال آینده در سطح بین‌الملل برگزار شود

چمدان :   پائولو بارگینی امروز شنبه 10 شهریور 97 با اشاره به اینکه همواره برگزاری رویدادها در نخستین بار با نواقصی مواجه است، افزود: با این حال استان سمنان به خوبی توانست میزبانی اولین اکوماراتن جنگل را انجام دهد و تا سال آینده نیز می‌تواند رویدادی در سطح استانداردهای بین المللی برگزار کند.

مدیر برنامه‌ریزی ابر ماراتن بین المللی راه ابریشم ایران (لوت) از حضور و استقبال چشمگیر دونده‌های ایرانی به ویژه جوانان و بانوان در اکوماراتن جنگل ابراز خرسندی کرد و گفت: به رغم اینکه این نوع ماراتن هنوز در ایران جا نیفتاده اما با استقبال زیادی روبرو شده و این موضوع بسیار مهم و قابل توجه است.

این دونده مطرح بین المللی و قهرمان ماراتن‌های قطب جنوب و شمال که برای اولین بار از استان سمنان بازدید می کند، افزود: جنگل ابر بسیار زیبا است و مسیر انتخاب شده برای مسابقه در نوع خود جذاب و بی نظیر بود.

مدیر آکادمی ورلد رانینگ، برگزاری اکوماراتن جنگل ابر را شروعی بزرگ و مهم برای اجرای این نوع رقابتها در ایران  دانست و گفت: انتخاب مسیر در جنگل ابر، تعداد زیاد شرکت‌کنندگان و شاد بودن آنها از نکات مثبت و قوت این رویداد بود.

بارگینی با تاکید بر اینکه برگزاری این رویدادها در نمایش دادن چهره متفاوتی از ایران موثر هستند، افزود: سه روز پیش در تلویزیون ایتالیا بیان کردم که چهره ایران از آنچه توسط رسانه‌های خارجی نشان داده می‌شود، متفاوت است.

او گفت: مردم ایران بسیار با شخصیت و مودب هستند، ایران کشوری بزرگ و یکی از کشورهای مهم جهان است.

مدیر آکادمی ورلد رانینگ که برای مشاهده و ارزیابی برگزاری اکوماراتن جنگل در استان سمنان حضور داشت، گفت: برای چهارمین بار است که به ایران می آیم و ایران و مردم ایران را دوست دارم.

مدیر برنامه‌ریزی ابر ماراتن بین المللی راه ابریشم ایران (لوت) افزود:  قرار است سومین ابر ماراتن بین المللی کویر در کویر لوت برگزار شود و این ماراتن از زیباترین رقابتهای مارتن در جهان است.»

دونده مطرح بین المللی گفت: «پس از بازگشت به کشور خود(ایتالیا) به عنوان سفیر ایران در کشورش عمل کرده و چهره واقعی ایران را نشان خواهد داد.»

اولین اکوماراتن جنگل کشور، هشتم شهریور ماه با حضور 100 دونده ملی و بین المللی و 15 دوچرخه سوار در جنگل ابر شاهرود برگزار شد.
کد خبر 142629

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =