چمدان: در عصر فناوری‌اطلاعات و ارتباطات، تمام حوزه‌ها تحت‌تاثیر این فناوری قرار گرفته است و حوزه گردشگری هم از این قاعده مستثنی نیست. امروزه، برنامک‌ها یا اپلیکیشن‌های بسیاری وجود دارند که می‌توانند سفرکردن را راحت‌تر کنند. در ادامه با دو برنامکی که برای موقعیت‌یابی ازطریق تلفن‌همراه هوشمند و تبلت بسیار مناسب‌اند آشنا می‌شوید:مجیک‌ارث

سیستم مکان‌یابی و نقشه‌های این اپلیکیشن رایگان بر داده‌های OpenStreetMap مبتنی است و قابلیت نصب روی دستگاه‌های سیستم‌عامل‌های اندرویید و iOS (آی‌پد و آی‌فون) را دارد.

تمام خدمات این اپلیکیشن از جمله به‌روزرسانی لحظه‌به‌لحظه موقعیت، نقشه‌های قابل‌بارگذاری، اطلاعات ترافیک، حمل‌ونقل عمومی و سیستم سخنگو با قابلیت انتخاب صدای زن و مرد به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.

مجیک‌ارث را شرکت  جنرال‌مجیک توسعه داده است. نقشه‌های این برنامک به‌ دو صورت سه‌بعدی و ماهواره‌ای نمایش داده می‌شوند و مسیربابی برای خودروها، عابران پیاده و دوچرخه به‌صورت مجزا انجام می‌شود.

این اپلیکیشن براساس اطلاعات ترافیکی، مسیریابی را به‌روزرسانی و بهترین مسیر را ارائه می‌دهد.

همچنین در صورتی‌ که کاربر به اینترنت دسترسی نداشته می‌باشد با بارگذاری رایگان نقشه‌های آفلاین می‌تواند از خدمات موقعیت‌یابی صرفاً از طریق جی‌پی‌اس استفاده کند.

یکی‌از ویژگی‌های بسیار خوب مجیک‌ارث به‌ویژه برای کاربران ایرانی این است که این اپلیکیشن سخنگوی فارسی هم دارد و کاربر می‌تواند با بارگذاری صدای مرد (محمد) یا صدای زن (فاطمه) بدون نیاز به مشاهده مسیر حرکت، موقعیت‌یابی کند.

 مکان‌یاب سپهر

یکی دیگر برنامک‌های مناسب برای کاربران ایرانی، اپلیکیشن مکان‌یاب سپهر است. سپهر هم مثل مجیک‌ارث قادر است با به‌روزرسانی لحظه‌به‌لحظه ازطریق اطلاعات ترافیک، بهترین مسیر را ارائه کند.

بارگذاری نقشه‌های آفلاین به کاربر اجازه می‌دهد که درصورت نبودن اینترنت مسیریابی را انجام دهد.

همچنین کاربر می‌تواند از طریق سپهر مقصد مورد نظرش را با دوستان و آشنایان به‌اشتراک بگذارد.

مزیت این اپلیکیشن نسبت به مجیک‌ارث این است که موقعیت‌یاب سپهر کاملاً ایرانی است و بنابراین علاوه‌بر سیستم سخنگو، کل برنامک به‌ زبان فارسی است.

از سوی دیگر، سپهر دارای سیستم ردیاب حرفه‌ای است و کاربر درصورت گم‌شدن تلفن‌همراه هوشمند یا تبلت می‌تواند آن را پیدا کند.

قفل حرفه‌ای و زنگ هشدار از دیگر امکانات این اپلیکیشن برای مواقع سرقت دستگاه است.

سیستم ردیابی افراد هم امکان دیگری است که به کاربر کمک می‌کند موقعیت کودکان یا سالمندانی را که مسیر خودشان را گم کرده‌اند بیابد. بخش‌هایی از این اپلیکیشن پولی است و تاکنون فقط برای سیستم‌عامل اندرویید عرضه شده است.
کد خبر 1355

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =