کارنامه منفی حمل و نقل هوایی در برف تهران | ماجرای تسخیر کانتر و پخش موسیقی عجیب | انفصال از خدمت 3 مدیر

چمدان : با آغاز بارش برف در  روز شنبه 7 بهمن ماه به دليل کولاک شدید و كاهش ديد افقی انجام پروازها در فرودگاه بين المللي امام خمينی (ره) از شامگاه متوقف شد و اين روند تا ظهر روز دوشنبه 9 بهمن‌ماه ادامه پیدا کرد تا آنکه تا  در ساعت 11 روز دوشنبه  چند پرواز خروجی صورت گرفت  و پروازهای ورودی نیز از ساعت 13 انجام شد. اگر چه گفته شد که بعد از 2 روز پروازها از سر گرفته شده است اما در عمل لغو و تاخیرهای طولانی مدت بسیاری از پروازها ادامه داشت و همین مساله سبب آشفتگی و سرگردانی مسافران در فرودگاه امام خمینی(ره) ‌شد.

اگرچه به گفته روابط عمومی فرودگاه امام خمینی (ره) تا روز بعد از آغاز بارش برف 2000 نفر از مسافران اسکان داده‌ شدند و اقداماتی برای برف روبی کلیه معابر این فرودگاه صورت گرفت اما ویدئوهایی که توسط مردم در شبکه‌های اجتماعی پخش شد و تماس مسافران با رسانه‌ها نشان از آشفتگی شدید در  در این فرودگاه داشت، به طوری که  بسیاری از گردشگران ساعت‌های طولانی در شلوغی بسیار  در جای جای سالن‌های انتظار روی زمین نشسته‌ بودند.

 

 

همچنین بخشی از ویدئوها  از درگیری‌ میان مسافران و کارکنان فرودگاه حکایت می‌کرد. از طرف دیگر برخی مسافران نیز  دست به اعتراضات گروهی زدند، حتی مسافران خارجی نیز در این اعتراضات شرکت کردند که این مساله قطعا تاثیر بدی بر گردشگری کشور خواهد داشت. برخی مسافران نیز که پس از چند روز انتظار سوار هواپیما شده‌بودند عنوان کردند به دلیل یخ و برف فراوان به سختی فاصله میان رمپ خروج از  فرودگاه تا اتوبوس  را طی کرده‌اند.

آنچه مردم را در این وضعیت خشمگین کرده بود،  تنها به وضعیت نابسامان اسکان آنها و معطل شدن مسافران مربوط نمی‌شد  بلکه اقدام غیر اخلاقی و غیرحرفه‌ای برخی ایرلاین‌ها در کنسل نکردن بلیت مسافران  آنها را خشمگین کرده‌بود چرا که در این صورت ایرلاین ها مجبور به پرداخت خسارت نمی‌شوند و در نهایت مسافران به دلیل معطلی زیاد و مشخص نبودن سرنوشت پرواز خود اقدام به کنسل کردن بلیت‌ها می‌کنند که این اتفاق به ویژه برای افراد سالمند و خانواده‌ای با فرزند خردسال بسیار آزار دهنده بود و آنها را مجبور می‌کرد که از خسارتشان بگذرند و خودشان بلیت را کنسل کنند.

 

وضعیت نابسامان در فرودگاه حتی تا آنجایی پیش رفت که تعدادی از مردم یکی از کانترهای فرودگاه امام خمینی (ره) را نیز در اختیار گرفتند و از طریق بلندگوهای آن اقدام به پخش موسیقی‌های عجیب کردند!

بارش‌های هفته گذشته بی‌شک امتحان خوبی برای مسولان وزارت راه و شهرسازی، شرکت‌های هواپیمایی و فرودگاه‌های کشور بود که به نظر نمی‌آید هیچکدام از آنها چندان موفق از ان بیرون آمده باشند اما آنچه اکنون مهم است ورود دستگاه‎های نظارتی و همچنین نمایندگان مردم به این مساله است تا میزان کوتاهی و تخلف هرکدام از دستگاه‌ها مشخص شود.

آخرین خبرها نیز حکایت از ورود دادستانی به این ماجرا دارد. ورود سازمان بازرسی نیز منجر به حکم انفصال از شغل‌های مهم دولتی به مدت 10 سال برای سه نفر از مدیران شهر فرودگاهی شده است.

مردم منتظر جواب رسیدگی به این پرونده‌ها هستند تا در آینده شاهد چنین وضعی که می‌تواند فاجعه‌های بزرگتری را به وجود بیاورد، نباشیم.
کد خبر 12473

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =