18 دفتر گردشگری پایتخت لغو مجوز شد | پرونده 21 دفتر گردشگری به پلیس امنیت و دستگاه قضا رفت

چمدان :  شهرام علیمحمدی افزود: 406 بازدید توسط کارشناسان این معاونت انجام شد که چهار مورد از این تعداد برای یک تا سه ماه از فعالیت محروم شدند.

وی ادامه داد: همچنین در بازدیدهای کارشناسان معاونت گردشگری از فعالیت 21 دفتر گردشگری که به صورت غیرقانونی فعالیت داشتند جلوگیری شد و پرونده آنها پس از تکمیل و پلمپ در اختیار بخش قضایی و پلیس امنیت قرار گرفت.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر 2 هزار و 51 دفتر گردشگری در سطح پایتخت فعالیت دارند گفت: در سال جاری 78 مجوز دفاتر گردشگری صادر شده است.

علیمحمدی خاطر نشان کرد: همچنین پرونده 280 موسسه راهنمای گردشگری نیز صادر شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران افزود: استانداردسازی 110 هتل فعال تهران (درجه یک تا 5 ستاره) از سال گذشته آغاز شده که تا کنون 80 درصد این هتل‌ها از لحاظ سیستم‌های ایمنی، خدماتی و پرسنل مورد ارزیابی قرار گرفتند که مابقی آنها نیز در نوبت و یا رفع نواقص موجود هستند.

معاون گردشگری استان تهران با بیان اینکه پس از استانداردسازی هت‌لها، مهمانپذیرها و اقامتگاه‌های پذیرایی در دستور کار قرار خواهد گرفت به ایرنا گفت: در حال حاضر 110 هتل با ظرفیت 15هزار و 302 تخت، 114 مهمانپذیر با 6 هزار و 667 تخت، 25 هتل آپارتمان با 1395تخت، 123اقامتگاه خوابگاهی با ظرفیت هشت هزار و 550 نفر و 114 مهمانپذیر در سطح استان فعالیت دارند.

علیمحمدی از ایجاد واحدهای پذیرایی فرهنگی در سطح استان خبر داد و گفت: در سطح تهران خانه‌های قدیمی و واجد ارزش با تغییر کاربری به واحدهای پذیرایی فرهنگی تبدیل می‌شود که در حال حاضر 6 مورد به این نهاد ارسال شده است.
کد خبر 122831

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =