سرنوشت تورهای لغو شده به دلیل بارش برف | وضعیت مسافران پروازهای کنسلی؛ از متخلفان شکایت کنید

چمدان : حرمت الله رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار چمدان در مورد وضعیت تورهای کنسل شده به علت شرایط آب و هوا گفت: مقررات این گونه است که دفاتر خدمات مسافرتی و هواپیمایی که توری را ارائه می‌دهد ملزم هستند که عین آنچه را تعهد کرده‌اند انجام دهند، بنابراین خسارات به بار آمده باید توسط دفتر خدمات مسافرتی و  یا ایرلاین جبران شود.

وی ادامه داد: بلیت رفت برای تورهای کنسل شده توسط دفاتر دوباره تهیه می‌شود و در مورد بلیت برگشت نیز علاوه بر بلیت برگشت امکانات رفاهی مانند هتل و غذا نیز باید ارائه شود.

رئیس هیات مدیره انجمن دفاتر خدمات هواپیمایی و جهانگردی در پاسخ به این سئوال که ایرلاین باید پاسخگوی مسافران باشد یا دفاتر ارائه دهنده تور به چمدان گفت: بستگی به این دارد که مسافر از چه کسی خدمات مسافرتی را خریداری کرده‌است. اگر از دفتر خدمات مسافرتی خریده آنها جبران خسارت می‌کنند و سپس خسارتشان را از ایرلاین‌ها می‌گیرند اما اگر مستقیم از ایرلاین بلیت خریداری شده‌ باشد خود آن ایرلاین جبران خسارت می‌کند.

رفیعی در پاسخ به اینکه با وجود مشخص بودن مقررات چرا بسیاری از مسافران در فرودگاه‌ها سرگردان هستند؟ اظهار کرد: اگر این اتفاق رخ داده مسافران می‌توانند به انجمن صنفی شکایت کنند و ما آن را پیگیری می‌کنیم البته مراجع دیگری نیز برای شکایت وجود دارد که مراحل طولانی‌تری برای پیگیری دارند.

[related-post id="12092"]
کد خبر 12162

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =