خانه حاج‌‌آقا‌علی رفسنجان هتل چهارستاره می‌شود

چمدان :  محمود وفایی مدیرکل میراث‌فرهنگی کرمان گفت: «در حال حاضر خانه حاج‌آقا‌علی رفسنجان در مرحله تجهیز برای تبدیل به یک هتل چهارستاره قرار دارد و مقدمات فرایند مستندسازی پرونده آن برای ثبت در فهرست میراث جهانی نیز آغاز شده است.
او با قدردانی از نگاه ویژه استاندار کرمان به اماکن تاریخی این استان افزود: خوشبختانه با حمایت‌های بی‌دریغ مقام عالی دولت در استان، در مدت چهار سال اخیر شاهد زنده‌سازی و نجات بسیاری از آثار تاریخی از خطر ویرانی کامل بودیم.
وفایی با بیان اینکه باغ فتح‌آباد و خانه حاج‌آقا‌علی رفسنجان با پیگیری استاندار کرمان و مشارکت اداره‌کل اوقاف استان و بنیاد توسعه موقوفات کرمان از یک بنای مخروبه به بناهایی زیبا و ماندگار تبدیل شدند، تصریح کرد: خوشبختانه هرگونه فعالیت مرمتی در این آثار با نظارت دقیق کارشناسان اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان کرمان انجام گرفت.
او با اشاره به برخی انتقادها در خصوص نحوه مرمت یا برخی تغییرات و مداخلات در جریان عملیات بازسازی بناهایی از قبیل باغ فتح‌آباد و خانه حاج‌آقا‌علی رفسنجان، افزود: بدون شک انجام برخی تغییرات در جریان مرمت بناهای تاریخی با توجه به موضوع  کاربری آن‌ها در آینده اجتناب‌ناپذیر است، اما با همه این شرایط، مداخلات و تغییراتی برای میراث‌فرهنگی قابل‌قبول است که به اصل بنا و معماری آن لطمه نزند و  قابل بازگشت باشند که این موضوع در خصوص بناهای فوق رعایت شده است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان در خصوص زمان دقیق افتتاح خانه (هتل) حاج‌آقا‌علی رفسنجان خاطرنشان کرد: در حال حاضر کار مرمت بنا پایان یافته و در مرحله تجهیز برای تبدیل به یک هتل ۴ستاره قرار دارد که امیدواریم در سفر استانی رئیس‌جمهوری به کرمان به‌طور رسمی افتتاح شود.
کد خبر 11880

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =