فیلم│ زن مومیایی سیفیلیسی سوییسی جده بزرگ وزیر امور خارجه بریتانیا است!

چمدان : بوریس جانسونِ 53 ساله تاکنون متهم می‌شد به اینکه فسیل است و از زمان دایناسورها تاکنون بوده است اما وزیر امور خارجه بریتانیا هرگز فکر نمی‌کرد که روزی به یک مومیایی نسبت داده شود. اما اکنون نتایج آزمایش‌های دی‌ان‌ای نشان می‌دهد که جسد مومیایی‌شده زنی که زیر کلیسایی در سوییس دفن شده بود مادربزرگ هفت‌جد قبل جانسون است.

براساس گزارش TheWeek، این جسد مومیایی‌شده در سال 1975 در مدت کارهای ساختمانی در کلیسای بارفوسر در شهر بازل سوییس کشف شد درحالی‌که به‌سبب سطح بالای جیوه در بدن این زن، مومیایی بسیار خوب حفظ شده بود.

تا پیش‌از کشف آنتی‌بیوتیک برای درمان بیماری باکتریایی سیفیلیس از جیوه استفاده می‌شد. عامل این بیماری باکتری ترپونما پالیدوم است که از راه مقاربت‌های جنسی انتقال می‌یابد.

 

راز «بانوی کلیسای بارفوسر» که شناخته‌شده‌ترین مومیایی سوییسی است به‌مدت بیش‌از 40 سال معمای مورخان محلی بود.

بررسی‌های علمی، قدمت این تابوت را مربوط به قرن 16 میلادی می‌دانند. باوجوداین، بررسی‌ها نشان می‌دهد که این جسد یکبار در 1834 از خاک درآمده است. دانشمندان این فرضیه را مطرح کردند که محل کشف این مومیایی با سرای آخرت آنا کاترنیا بیشوف یکسان است. آنا کاترنیا بیشوف زن نجیب‌زاده‌ای اهل بازل بوده که در سال 1787 مرده است.

این فرضیه درهایی را برای امکان انجام آزمایش‌های دی‌ان‌دی روی دانشمندان گشود. به‌طوری‌که آن‌ها موفق شدند ماده ژنتیکی انگشت بزرگ مومیایی را استخراج و آن را با دی‌ان‌ای اهدایی اعضای امروزی خاندان بیشوف مقایسه کنند. نتیجه نشان داد که این دی‌ان‌ای 99.8 درصد با این خانواده مطابقت داشت.

دختر این زن که او هم آنا نام داشت با خانواده فن فِفِل ازدواج کرد که خانواده وزیر امور خارجه بریتانیا هستند و درواقع نام کامل جانسون، آلکساندر بوریس دو ففل جانسون است.
کد خبر 11831

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =