پیشنهاد کنایه‌آمیز موزه گوگنهایم نیویورک به ترامپ و همسرش: توالت طلایی را به شما می‌دهیم!

چمدان :  یورونیوز نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، و همسرش ملانیا از موزه‌ای در نیویورک خواستند تا نقاشی موسوم به «چشم‌انداز برفی» اثر «ون گوگ» را برای کاخ سفید به امانت بگیرند، اما موزه «گوگنهایم» نیویورک با احترام و ظاهراً به کنایه و طنز پاسخ داده که حاضر است به جای آن توالتی طلایی را امانت دهد.

رئیس جمهور و بانوی اول آمریکا می‌توانند برای تزئین و آراستن کاخ سفید آثار هنری را به امانت بگیرند و درخواست کاخ سفید برای امانت گرفتن آثار هنری امری غیرمعمول به شمار نمی‌رود.

موزه «گوگنهایم» با این استدلال که نقاشی «چشم‌انداز برفی» اثر ونسان ون‌گوگ با اجازه صاحبان اصلی اثر و همکاری آنان با این موزه نمایش و امانت داده می‌شود به کاخ سفید پاسخ داده است: متاسف هستیم، نمی‌توانیم این نقاشی را که «انتقال آن به جز در موارد خیلی خیلی نادر» ممنوع است، امانت دهیم.این موزه نیویورک در ادامه افزوده که می‌تواند توالت طلا، اثر موریزو کاتلان، هنرمند ایتالیایی را که با طلای ۱۸ عیار ساخته شده است، برای مدتی طولانی به کاخ سفید امانت دهد.

گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران نوشت:کاخ سفید هنوز واکنشی به گزارش رسانه‌های آمریکایی نشان نداده است.

شایان ذکر است پیش از این ترامپ در اظهاراتی، کشورهای آفریقایی را به «چاه مستراح» تشبیه کرده بود که این سخنان توهین‌آمیز او با اعتراضات گسترده‌ای مواجه شد.
کد خبر 11771

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =