چمدان : محمدرضا رضایی با انتقاد از افزایش بدون ضابطه نرخ بلیت هواپیما در ماه‌های اخیر گفت: این نوع افزایش نرخ‌ها به مثابه تیغ دو لبه علاوه بر تاثیرگذاری بر تقاضا بسیاری از هواپیماها را نیز زمین‌گیر کرده است.

نماینده مردم جهرم در مجلس با اشاره به تذکرهای پی در پی کمیسیون عمران مجلس در پی گرانی نرخ بلیت هواپیما به وزیر راه و شهرسازی افزود: 50 درصد افزایش نرخ بلیت هواپیما به تلاطم بازار ارز مرتبط بوده و مابقی به ضعف مدیریت‌ها مربوط است.

وی با بیان اینکه انتظار از سازمان هواپیمایی کنترل نرخ بلیت هوایپما بوده است، تصریح کرد: با توجه به بحرانی شدن وضعیت صنعت هوایی در کشور و بروز مشکلات عدیده برای مسافران نامه‌ای به وزیر راه و شهرسازی و همچنین رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ارسال شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه در طی نامه‌ای از سازمان بازرسی کل کشور خواسته‌ایم با نظارت‌های بیشتر نرخ بلیت هواپیما را به کانال قیمت‌های منطقی هدایت کند، گفت: متاسفانه افزایش بدون ضابطه و بیش از حد نرخ بلیت هواپیما بسیاری از سفرهای هوایی مسافران را کنسل کرده است.

رضایی با بیان اینکه با ادامه رویه فعلی با کاهش چشمگیر تقاضا برای سفرهای هوایی مواجه خواهیم شد، افزود: کاهش تقاضا برای استفاده از حمل و نقل هوایی این صنعت را زمین‌گیر خواهد کرد از این رو برای جلوگیری از این پیشامد بد باید تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شود.

وی با اشاره به مصوبه اخیر سازمان هواپیمایی کشور مبنی بر ثابت شدن نرخ بلیت هواپیما تا مهرماه سال جاری به خانه ملت گفت: متاسفانه این مصوبه نیز تنها به قیمت پایه نرخ بلیت هواپیما اشاره کرده و سقفی برای نرخ‌ها لحاظ نشده از این رو ایرلاین‌ها باز هم می‌توانند نسبت به افزایش قیمت‌ها اقدام کنند.
کد خبر 117639

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =