رشد ٧ درصدی ایران در بخش گردشگری | ساخت 155 هتل چهار و پنج ستاره در دولت روحانی | پتانسیل‌ طبیعی و تاریخی داریم؛ امکانات نداریم

چمدان :  علی اصغر مونسان در كنفرانس بين المللی همدان ٢٠١٨ با بيان اينكه صنعت گردشگری خود را به رتبه سوم در اقتصاد دنيا رسيده است، گفت:

* ما امروز رشد ٧ درصدی را در بخش گردشگری تجربه می‌كنيم و كارشناسان اقتصادی اذعان دارند كه صنعت گردشگری به رشد خود ادامه خواهد داد.

*  در حال حاضر آمار گردشگری در دنیا به یک میلیارد و ٣٠٠ میلیون گردشگر رسیده است.

* متأسفانه امکانات داخلی ما با توجه به پتانسیل‌های طبیعی و تاریخی کشور بسیار کم است.

* ایجاد اشتغال تنها در حوزه صنعت نیست، بلکه در حوزه گردشگری می‌توان هزاران شغل ایجاد کرد و به‌ جای راه‌اندازی یک کارخانه با اعتباری کلان و میلیاردی با هزینه‌ای اندک می‌توان در این صنعت شغل ایجاد کرد.

* چند سال است دولت و مجلس به‌دنبال این هستند که جلوی مهاجرت از روستا را بگیرند اما موفق نشدند، در اینجا اعلام می‌کنم که ما موفق شدیم با ایجاد برخی از سیاست‌ها مانند ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی علاوه بر جلوگیری از مهاجرت از روستا، شاهد مهاجرت معکوس باشیم.

* در حال حاضر 250 هزار تخت هتلی و 76 هزار تخت در دیگر بخش‌ها در دست ساخت داریم. حدود 125 هتل چهار و پنج‌ستاره تا قبل از دولت یازدهم داشتیم و امید داریم که تا پایان دولت دوازدهم این تعداد به 280 هتل چهار و پنج‌ستاره برسد.

[related-post id="39339"]

*  خوشبختانه در يك سال گذشته روند رو به رشد گردشگری را در همدان شاهد بوده‌ايم.

* مطمئنم رويدادهای تبريز و همدان ٢٠١٨ مي تواند جاذبه های گردشگری ناشناخته كشور را به خوبی معرفی كند.

[related-post id="114877"]

[related-post id="114869"]
کد خبر 115459

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =