گردشگری غذا، گل و کودک؛ بخش‌های جدید نمایشگاه یازدهم گردشگری | استیج موسیقی سنتی هم برپا شد


چمدان : محمد محب‌خدایی معاون گردشگری در مراسم افتتاحیه یازدهیمن نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته گفت:


  • یکی از بخش‌هایی که در صنعت گردشگری اهمیت بسیار زیادی دارد، نمایشگاه‌های گردشگری است، این نمایشگاه‌ها می‌توانند ابزار قدرتمندی برای جذب گردشگران در فصل کم‌رونق گردشگری باشند.

  • نمایشگاه قابلیت ایجاد توازن جغرافیایی و فصلی گردشگران را داراست، این رویداد برای یک منطقه یا جامعه محلی این فرصت را فراهم می‌سازد تا تمایز خود را اثبات کند، خودش را معرفی کند، غرور محلی را افزایش دهد و رفاه اجتماعی و اقتصادی منطقه را ارتقا بخشد.

  • این نمایشگاه با هدف معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های گردشگری داخلی و شعار «ایران، فراتر از انتظار» در دستور کار خود قرار داد.

  • برگزاری این دوره از نمایشگاه با هدف توجه به ویژگی‌های خاص و انعکاس ظرفیت‌های منحصربه‌فرد هر استان و منطقه، حمایت از فعالان بخش خصوصی در حوزه گردشگری و بسترسازی برای معرفی مناسب اقدامات و دستاوردهای این بخش، بهره‌گیری از حمایت و مشارکت‌های مادی و معنوی سایر بخش‌ها و دستگاه‌ها و ایجاد فضای رقابتی میان فعالان و دست‌اندرکاران گردشگری با هدف بهبود و تقویت عرضه خدمات گردشگری و رونق عرضه و تقاضا در این صنعت در دستور کار قرار گرفته است.

  • این نمایشگاه در فضایی بالغ بر 41 هزار مترمربع سالن سرپوشیده و 3 هزار مترمربع فضای باز برپا شده است که به‌لحاظ مساحت نسبت به سال گذشته از رشد 16درصدی برخوردار بوده است.

  • در این دوره از نمایشگاه در بخش داخلی 430 شرکت داخلی و در بخش بین‌المللی 70 شرکت خارجی مشارکت دارند و بررسی میزان مشارکت در نمایشگاه در این دوره حاکی از روند روبه‌رشد آن در مقایسه با دهمین دوره در سال گذشته با رشدی بالغ بر 8درصد دارد.
    سه بخش گردشگری غذا، گردشگری گل و گردشگری کودک برای اولین بار است که در نمایشگاه بین‌المللی تهران برپا می‌شود، همچنین امسال شاهد استقرار استیج مستقل برای اجرای موسیقی سنتی و مراسم آیینی گروه‌های برتر کشور خواهیم بود.

  • همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی مختلف مانند کارگاه آموزشی گردشگری حلال، گردشگری ماجراجویانه، گردشگری خوراک ایرانی، عصرانه‌های گردشگری استان کرمان و استان فارس و کارگاه‌های آموزشی جامعه هتلداران و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران و مهارت‌های ارتباطی در صنعت گردشگری به‌عنوان جاذبه‌های جانبی نمایشگاه در نظر گرفته شده است.


کد خبر 11488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =