نمایشگاه گردشگری فرصت مناسبی برای شناسایی زمینه سرمایه‌گذاری است

چمدان : عبدالوهاب قاضی با اشاره به برگزاری نمایشگاه گردشگری گفت: این نمایشگاه‌ها می‌توانند بهانه‌ای برای شناخته شدن مقاصد گردشگری داخلی و شناساندن آنها به گردشگران باشد.

او با اشاره به اینکه شهرهای ایران پتانسیل بالایی برای جذب گردشگر دارند، گفت: متاسفانه روی این موضوع برنامه ریزی پایداری نشده است و خیلی از مردم با جاذبه‌های گردشگری برخی از شهرها آشنا نیستند. علاوه بر برنامه‌ریزی برای معرفی این فرصت‌های گردشگری باید شیوه برخورد با گردشگر داخلی و خارجی هم به مردمان شهر مقصد گردشگری آموزش داده شود تا از این طریق بتوان فرهنگ و آداب و رسوم آن شهر یا منطقه به گردشگران منتقل کرد.

قاضی با تاکید بر اینکه تاثیر رونق گردشگری بر اقتصاد کشور بر کسی پوشیده نیست، گفت: ارزآوری و توسعه زیر ساخت‌های گردشگری مهمترین دستاورد توسعه صنعت گردشگری است.

مدیر هتل بین‌المللی هرمز بندرعباس گفت: ایام نوروز به دلیل سفرهای متعدد مردم به شهرها و استان‌های مختلف تحول بزرگی در صنعت گردشگری اتفاق می‌افتد از یک سو چرخه اقتصادی کشور روی مدار مناسبی قرار می‌گیرد و از سوی دیگر نرخ اشتغال‌زایی افزایش پیدا می‌کند و بهتر است این رویه در تمام طول سال اتفاق بیافتد.

این فعال بخش گردشگری به جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: شهر بندرعباس و جزیره‌های قشم، هرمز و هنگام از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی مناسبی برای جذب گردشگر برخوردارند علاوه بر اینکه دارای پتانسیل گردشگری سلامت نیز هستند.

او یادآور شد: ایران با دارا بودن چهار فصل این فرصت را به افراد می‌دهد که برای درمان، خود را از یک منطقه سردسیر و خشک به جای گرم و مرطوب برسانند که این مساله می‌تواند تاثیر بسزایی در کاهش هزینه‌های درمانی افراد داشته باشد.

هتل هرمز در نمایشگاه «شهر گردشگر» میزبان علاقه‌مندان به صنعت گردشگری از چهارم تا هفتم شهریور در محل دائمی نمایشگاه های بازار بزرگ ایران در سالن E1 غرغه ۲۴۵خواهد بود.
کد خبر 110398

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =