چمدان : مهم‌ترین مسئله در سفر، برنامه‌ریزی و خرید بلیت وسیله سفر و رزرو جایی برای اقامت است.

گردشگران کشورهای مختلف جهان اغلب برای رزرو هتل و بلیت هواپیما و قطار از وبگاه و اپلیکیشن‌های booking.com و tripadvisor.com استفاده می‌کنند. اما درمورد گردشگران ایرانی که به‌خصوص می‌خواهند برای سفرهای خارجی برنامه‌ریزی کنند شرایط کمی دشوار است. زیرا تهیه بلیت و رزرو هتل ازطریق این وبگاه‌ها به کارت‌های اعتباری بین‌المللی (ویزا، مستر و غیره) نیاز دارد. البته بعد از برجام، وبگاه بوکینگ به نشانی booking.com شرایطی را برای کاربران ایرانی درنظر گرفته است که از آن جمله می‌توان به ارائه قیمت هتل به ریال و رزرو بسیاری از هتل‌ها بدون نیاز به کارت اعتباری اشاره کرد.

اما هنوز تعداد هتل‌هایی که باوجود پرداخت نقدی در محل، برای تائید هویت مالی گردشگر به کارت اعتباری نیاز دارند بسیار زیاد است. بنابراین، استارتاپی ایرانی سرویسی باعنوان «فلایتیو» را راه‌اندازی کرد که علاوه‌بر خرید بلیت قطار و هواپیما برای سفرهای داخلی، خرید پروازهای خارجی و رزرو بیش‌از 330 هزار هتل و مهمان‌پذیر در سراسر جهان را به‌صورت «پرداخت در محل» فراهم می‌کند و برای تایید هویت مالی مسافر از کارت‌های شتاب شبکه بانکی داخلی استفاده می‌کند.

[related-post id="2384"]

 [related-post id="6496"]

 

استارتاپ فلایتیو به دو صورت وبگاه با نشانی flightio.com و اپلیکیشن به کاربرانش خدمات ارائه می‌دهد. اپلیکیشن برای سیستم‌عامل iOS روی اپ‌استور و برای سیستم‌عامل اندرویید روی گوگل‌پلی و کافه‌بازار قابل بارگذاری است.

 

بارگذاری اپلیکیشن فلایتیو برای دستگاه‌های اندرویید:

ازطریق کافه‌بازار

ازطریق گوگل‌پلی

 

بارگذاری اپلیکیشن فلایتیو برای دستگاه‌های اپل: 

ازطریق اپ‌استور

از ویژگی‌های مهم فلایتیو می‌توان به امکان رزرو رایگان بلیت هواپیما و قطار، ضمانت بلیت عادی و چارتر، ارائه آنلاین بلیت، جست‌وجوی سریع، پشتیبانی شبانه‌روزی و ارسال اطلاعات مورد نیاز مسافر شامل تاریخ پرواز و تاریخ انقضای گذرنامه ازطریق پیامک اشاره کرد.

 هدف فلایتیو این است که به بزرگ‌ترین سامانه خرید و رزرو آنلاین بلیت هواپیما و قطار و هتل در ایران و خاورمیانه تبدیل شود و درحال‌حاضر هم با تمام شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی طرف قرار داد است و قیمت پروازها را تضمین می‌کند. در فلایتیو می‌توان تمام پروازها و مسیرهای داخلی و خارجی را با قیمت‌های دقیق و شرکت‌های هواپیمایی طرف قرارداد مشاهده کرد و پس از بررسی، بلیت مورد نظر را رزرو کرد یا خرید. همچنین می‌توان روی فلایتیو درباره جاذبه‌های گردشگری کشورها و شهرهای مختلف دنیا خواند و اطلاعات به‌دست آورد.

علاوه‌بر رزرو و خریدن بلیت و هتل و مهما‌ن‌پذیر، این استارتاپ ایرانی تور خارجی هم ارائه می‌دهد. بخش وبلاگ فلایتیو هم اطلاعاتی را در حوزه اخبار گردشگری، سفر و فناوری، راهنمای سفر، جاذبه‌های گردشگری، دانشنامه سفر و گردشگری، اطلاعات جامع هتل‌ها، نمایشگاه‌های گردشگری، اطلاعات جامع فرودگاه‌ها، اطلاعات جامع ویزای کشورها، جهانگردی و اطلاعات شرکت‌های هواپیمایی در اختیار کاربرانش می‌گذارد.

[related-post id="1355"]
کد خبر 11026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =