کپک‌زدگی طاق‌بستان کذب است

چمدان : جلیل بالایی مدیرکل میراث‌فرهنگی کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون انتشار اخبار ترک‌خوردگی و کپک‌زدگی طاق‌بستان، گفت: کپک‌زدگی، ترک‌خوردگی و سیمان‌کاری طاق‌بستان را از ریشه کذب است و چنین چیزی صحت ندارد.
او با اشاره به بازدید کار‌شناسی از این اثر تاریخی، افزود: یک اثر سنگی که در معرض گرما، سرما و فضای باز قرار دارد ممکن است خزه‌ای، جلبکی یا اتفاق این‌چنینی هم برای آن بیفتد ولی اصل این موضوع رد می‌شود.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی وگردشگری کرمانشاه با تأکید بر این‌که ما هیچ مرمت و سیمان‌کاری در چند سال گذشته در این مجموعه نداشته‌ایم، تصریح کرد: اداره‌کل میراث‌فرهنگی هیچ کار مرمتی حداقل بعد از ۱۳۶۰ در آنجا انجام نداده است و اصولاً فاز مرمتی الان در دستور کار ما نیست.
او خاطرنشان کرد: فعلاً مطالعات دفع خطرهای احتمالی همچون آب و سنگ‌های بالادستی و بحث حفظ وضع موجود و نگهداری اولویت‌های کاری ما در این مجموعه بوده است.
بالایی در خاتمه مجدداً با تاکید بر اینکه، کل خبر ترک‌خوردگی و کپک‌زدگی تکذیب می‌شود، افزود: از رئیس پایگاه طاق‌بستان خواسته شده است در مصاحبه‌ای تخصصی و کار‌شناسی در این خصوص به‌صورت کامل روشنگری کند.
کد خبر 11025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =