چمدان : شب گذشته مسجد حوض معجردار که در فهرست میراث ملی به ثبت رسیده‌ بود تخریب شد.

وفا ثابتی مدیر پایگاه بافت تاریخی اطراف حرم مطهر  ضمن تایید این خبر به خبرنگار چمدان گفت که اکنون بر روی خرابه‌های این میراث ملی ایستاده‌است.او افزود: ما از این اتفاق غافلگیر شده‌ایم.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار چمدان که چرا با توجه به هشدار رسانه‌ها و فعالان میراث فرهنگی که در مورد احتمال تخریب این اثر متعلق به دوره صفوی هشدار داده بودند اقدامی صورت نگرفت پاسخ به این سوال را به زمان دیگری موکول کرد.پیش از این سمن‌های میراث در اینباره نامه‌ای سرگشاده منتشر کرده‌ بودند.

[related-post id="10351"]

مسجدحوض معجر دار از معدود آثار به جای مانده از دوران صفوی  در مشهد بود که در فهرست میراث ملی نیز قرار گرفته‌بود که شهرداری آن منطقه قصد داشت به دلیل طرح نوسازی و بهسازی آن را تخریب کند، در مقابل این مسجد قدیمی یک مگامال در حال ساخت است.

[related-post id="10026"] کد خبر 10739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سید ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
    اگر یک بار تمام عوامل تخریب کنندگان میراث تاریخی- یعنی بیت المال را در شهرها بگردانند و بعد در ملا عام اعدام کنند، دیگر شاهد چنین اقداماتی نخواهیم بود. من نمیدانم نقش سازمان میراث فرهنگی در این بین چیست؟ آیا این سازمان حافظ میراث است یا سرپوشی بر تخریب آثار ملی و مذهبی در این کشور؟ در مملکت اسلامی که برای سودجویی به مسجد هم رحم نمیکنند، وای بر دیگر آثار تاریخی! فقط خدا به داد برسد!!!